KONST / Litografier / Färglitografi 14228101
*
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:45:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 12:03:59
1
700 kr
13/9 15:23:34
2
500 kr
13/9 15:23:34
1
600 kr (Budbetjänt)
27/9 18:45:30
2
800 kr
27/9 18:49:19
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Martin Ã…lund
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 12:03:59 | 1 | 700 kr |
13/9 15:23:34 | 2 | 500 kr |
13/9 15:23:34 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
27/9 18:45:30 | 2 | 800 kr |
27/9 18:49:19 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03